Rozes – iecienītākās puķes jau gadu gadiem

Tas jau ikvienam ir skaidrs, ka rozes vienmēr ir bijušas iecienītas puķes jebkurā pasaules vietā un jebkurā laikā. Nereti ejot uz dzimšanas dienas ballīti, uz izlaiduma svinībām, uz kāzām u.c. svinīgiem pasākumiem, cilvēki izvēlas dāvināt tieši rozes. Tā vien liekas, ka rozes ir tās puķes, kuras zina pilnīgi visi vīrieši.

Rozes ir rožu dzimtas ziedaugu ģints. Šķirņu skaits ir lielāks par 25 tūkstošiem. Rozēm ir diezgan labi attīstīta ziedgultne. Rožu dzimtas augiem, tajā skaitā arī rozēm, ir ziedi ar 5 kauslapām un 5 vainaglapām.

Rozes ir vienas no retajām sugām, kas apveltītas ar bagātīgu un diezgan senu vēsturi. Senie romieši ar rozēm rotāja dažādas ēkas, bet rožu skaistās ziedlapiņas augstākais sabiedrības slānis izmantoja kā paklāju.

Rozes ir liels skaistuma avots piemājas dārzam, kā arī ļoti vērtīgs augs, ko visā pasaulē izmanto skaistumkopšanā un kulinārijā, gatavojot ievārījumus, saldējumus, vīnu u.c. gardumus.

Mūsdienās rozes var iegādāties ikvienā ziedu veikalā, gan pat arī interneta vidū – Tev ir jāveic pasūtījums un neilgā laikā rozes tev tiks piegādātas pat uz mājām. Šī rožu iegāde nemaz nav tik dārga, tā kā tev nebūs jādomā par to, kur salīdzināt ātros kredītus.

Dāvinot kādam rozes, ir svarīgi padomāt par rožu krāsu, jo katrai krāsai (baltajai, sarkanai, rozā, oranžai, gaiši violetai) ir sava nozīme.

Balta roze izsaka nevainību, šķīstumu un dvēseles skaidrību; tā pauž cieņu un godbijību. Baltās rozes pārsvarā saistās ar visa jaunā labu sākumu – tieši baltas rozes bieži var atrast līgavas pušķī un tās labprāt līgavai pasniedz arī pārējie viesi.

Sarkana roze simbolizē patiesu mīlestību. Dāvinot sarkanas rozes, var vislabāk apliecināt savu mīlestību un jūtas. Pietiks pat ar vienu sarkanu rozi, lai paust visu, ko vēlies. Tumši, tumši sarkana roze jau kopš seniem laikiem simbolizē skaistumu.

Rozā rozes pārsvarā simbolizē eleganci, laimi, maigumu un arī grāciju (vieglumu), toties tumši rozā roze saka: “Paldies!” Šīs rozes ir lielisks veids, kā kādam pateikties. Atšķirībā no iepriekš aprakstītajām sarkanajām rozēm, gaiši rozā rožu pušķis ir daudz piesardzīgāks un maigāks veids, kā izpaust savu mīlestību.

Varētu teikt, ka oranžai rozei ir divas nozīmes – tā norāda entuziasmu, vēlmi un valdzinājumu (šīs rozes pārsvarā tiek izraudzītas kaisles un aizrautīga pievilkšanās spēka izpaušanai – tās ir ugunīgas mīlestības simbols); tā ir vēlēšanās pateikt: “Es esmu ļoti lepns ar Tevi!

Violetas rozes simbolizē pārsvarā mīlestību no pirmā acu skatiena. Šīs rozes varētu attiecināt uz tādiem vārdiem kā “Es esmu savaldzināts!

Dzeltenās rozes rada siltuma un laimes sajūtas, un šīs sajūtas asociējas ar patiesu draudzību, toties ir jābūt uzmanīgam ar dzeltenu rožu dāvināšanu otrajai pusītei, jo nereti var atrast dažādus rakstus, ka dzeltenas rozes simbolizē greizsirdību un pat arī neticību.

Ieejot ziedu veikalā, mēs varam atrast arī dažādas rožu krāsu kombinācijas, piemēram, baltu un dzeltenu rozi, sarkanu un dzeltenu rozi, sarkanu un baltu rozi u.c. Arī svarīgi ir uzzināt šo rožu krāsu nozīmi.

Balta un dzeltena roze simbolizē harmoniju. Dzeltena roze ar sarkanīgiem rožlapu galiem nozīmē draudzību, kas lēnām pārvēršas par mīlestību, kā arī dzīvespriecīgas un jautras emocijas, toties sarkana un balta roze nozīmē saderināšanos un vienotību (patiesu mīlestību).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *